Yhteystiedot

Hankintojen johtaminen ja kehitys

Tuure Marku

Hankintajohtaja

040 183 8315

tuure.marku@tuomi.fi

LinkedIn
Mika Ojanen

Mika Ojanen

Kehityspäällikkö

050 365 1810

mika.ojanen@tuomi.fi

LinkedIn

Lauri Tiainen

Hankintapäällikkö

044 517 4644

lauri.tiainen@tuomi.fi

LinkedIn
Aila Peltonen, hankintapäällikkö.

Aila Peltonen

Hankintapäällikkö

Terveydenhuollon hankinnat

050 360 5161

aila.peltonen@tuomi.fi

LinkedIn

Piia Räty

Hankintapäällikkö

Tekniset hankinnat

040 563 2399

piia.raty@tuomi.fi

LinkedIn

Riikka Joutsensaari

Hankintapäällikkö

Palveluhankinnat

040 541 0870

riikka.joutsensaari@tuomi.fi

Esa Mutanen

Hankintapäällikkö

Sote-palveluhankinnat

040 184 2437

esa.mutanen@tuomi.fi

Hankinnan assistenttipalvelut

Päivi Haapaniemi, hankinta-assistentti.

Päivi Haapaniemi

Palveluesihenkilö

041 730 4066

paivi.haapaniemi@tuomi.fi

LinkedIn

Outi Martikainen

Hankinta-assistentti

041 730 8001

hankintapalvelut@tuomi.fi

LinkedIn

Sanna Tamski

Hankinta-assistentti

041 730 1174

hankintapalvelut@tuomi.fi

LinkedIn

Johanna Heinonen

Hankinta-assistentti

040 533 9511

hankintapalvelut@tuomi.fi

Pauliina Touruvirta

Hankinta-assistentti

040 358 8773

hankintapalvelut@tuomi.fi

Hankintalakipalvelut

Kirsikka Kivimäki

Lakiasiainjohtaja

040 849 4354

laki@tuomi.fi

LinkedIn

Noora Kosonen

Hankintajuristi

040 195 1959

laki@tuomi.fi

LinkedIn

Emilia Ala-Maakala

Hankintajuristi

040 513 1847

laki@tuomi.fi

LinkedIn

Eliisa Alatalo

Hankintajuristi

040 186 0570

laki@tuomi.fi

LinkedIn

Palveluhankinnat, esihenkilö Riikka Joutsensaari

Riikka Joutsensaari

Hankintapäällikkö

Palveluhankinnat

040 541 0870

riikka.joutsensaari@tuomi.fi

Heini Itkonen

Hankintavastaava

044 486 3857

heini.itkonen@tuomi.fi

LinkedIn

Mikko Hätilä

Hankinta-asiantuntija

041 730 8406

mikko.hatila@tuomi.fi

Eetu Sillanpää

Hankintavastaava

041 730 6679

eetu.sillanpaa@tuomi.fi

Heidi Ikonen

Hankinta-asiantuntija

040 480 2498

heidi.ikonen@tuomi.fi

Johannes Nemlander

Kilpailutusasiantuntija

040 183 6640

johannes.nemlander@tuomi.fi

Tanja Hornborg

Hankinta-asiantuntija

040 645 3233

tanja.hornborg@tuomi.fi

Tekniset hankinnat, esihenkilö Piia Räty

Piia Räty

Hankintapäällikkö

Tekniset hankinnat

040 563 2399

piia.raty@tuomi.fi

LinkedIn

Titta Hartikainen

Hankintavastaava

040 774 2156

titta.hartikainen@tuomi.fi

LinkedIn

Katja Alanen

Hankintavastaava

041 730 9032

katja.alanen@tuomi.fi

Piia Kähkönen

Piia Kähkönen

Hankintavastaava

040 774 2763

piia.kahkonen@tuomi.fi

LinkedIn
Maarit Ketola

Maarit Ketola

Hankintavastaava

040 774 2579

maarit.ketola@tuomi.fi

Päivi Peltonen

Hankinta-asiantuntija

041 730 3951

paivi.peltonen@tuomi.fi

LinkedIn

Eetu Uusinoka

Hankinta-asiantuntija

041 730 8405

eetu.uusinoka@tuomi.fi

Johanna Seppä

Hankinta-asiantuntija

041 730 9383

johanna.seppa@tuomi.fi

LinkedIn

Marjo Laine

Hankinta-asiantuntija

0406715743

marjo.laine@tuomi.fi

Eveliina Högerman

Hankintakoordinaattori

040 579 7825

eveliina.hogerman@tuomi.fi

LinkedIn

Amanda Angeria

Hankinta-asiantuntija

040 355 4196

amanda.angeria@tuomi.fi

LinkedIn

Salla Hirvonen

Hankinta-asiantuntija

040 357 2263

salla.hirvonen@tuomi.fi

Minna Kataja

Hankintavastaava

044 486 3862

minna.kataja@tuomi.fi

Krista Sillman

Krista Sillman

Hankintavastaava

041 730 2878

krista.sillman@tuomi.fi

Terveydenhuollon hankinnat, esihenkilö Aila Peltonen

Aila Peltonen, hankintapäällikkö.

Aila Peltonen

Hankintapäällikkö

Terveydenhuollon hankinnat

050 360 5161

aila.peltonen@tuomi.fi

LinkedIn
Nina Wihlman

Nina Wihlman

Hankintavastaava

040 508 8504

nina.wihlman@tuomi.fi

LinkedIn
Taina Kyyhkynen

Taina Kyyhkynen (vapaalla)

Hankintavastaava

040 170 2189

taina.kyyhkynen@tuomi.fi

Tommi Härkönen

Tommi Härkönen

Hankinta-asiantuntija

040 173 4434

tommi.harkonen@tuomi.fi

Laura Ilveskoski

Hankintavastaava

041 730 7117

laura.ilveskoski@tuomi.fi

Hanna Latosaari

Hankinta-asiantuntija

040 514 3736

hanna.latosaari@tuomi.fi

LinkedIn

Noora Lappalainen

Hankinta-asiantuntija

040 487 7203

noora.lappalainen@tuomi.fi

LinkedIn

Tanja Suikkanen

Hankinta-asiantuntija

040 614 6975

tanja.suikkanen@tuomi.fi

LinkedIn

Kimmo Järventaus

Hankinta-asiantuntija

041 730 9381

kimmo.jarventaus1@tuomi.fi

LinkedIn

Anu Kostiainen

Hankinta-asiantuntija

040 1996 484

anu.kostiainen@tuomi.fi

LinkedIn

Mikko Hakala

Kilpailutusasiantuntija

040 586 1399

mikko.hakala@tuomi.fi

LinkedIn

Sote-palveluhankinnat, esihenkilö Esa Mutanen

Esa Mutanen

Hankintapäällikkö

Sote-palveluhankinnat

040 184 2437

esa.mutanen@tuomi.fi

Sini Lehtimäki

Kilpailutusasiantuntija

040 587 7847

sini.lehtimaki@tuomi.fi

LinkedIn

Artturi Kansanaho

Hankinta-asiantuntija

040 596 3086

artturi.kansanaho@tuomi.fi

LinkedIn

Pia Ritari

Hankinta-asiantuntija

040 651 7921

pia.ritari@tuomi.fi

LinkedIn

Outi Rissa

Hankinta-asiantuntija

040 611 7296

outi.rissa@tuomi.fi

Janne Väisänen

Hankintavastaava

040 184 9457

janne.vaisanen@tuomi.fi

Ulla Mäkinen

Hankinta-asiantuntija

040 750 4454

ulla.makinen@tuomi.fi

Pirjo Vesiaho

Kilpailutusasiantuntija

041 730 6059

pirjo.vesiaho@tuomi.fi

LinkedIn

Sini Ojanen

Hankinta-asiantuntija

040 665 8177

sini.ojanen@tuomi.fi

Turkka Antila

Kilpailutusasiantuntija

040 179 1545

turkka.antila@tuomi.fi